"Zdradziłeś mnie ... kotku!" - 7 lutego 2020 r. zapraszamy na spektakl komediowy

"Zdradziłeś mnie ..., kotku!" to sztuka o klasycznej męskiej zdradzie. A skoro zdrada, to i zemsta. Żona burmistrza, który jest zadufanym w sobie bufonem, mści się na nim i obmyśla karkołomną sztuczkę, w wyniku której niewierny mąż traci stanowisko burmistrza, a przy tej okazji karierę robią przypadkowo spotkani na ulicy żebracy. W trakcie akcji mnóstwo zabawnych scen, nieporozumień, nieco aluzji do naszej skomplikowanej rzeczywistości, a także sporo zwariowanych dialogów i kilka sympatycznych piosenek. W sztuce niebagatelną rolę odgrywa także papuga, która jest świadkiem zdrady i powtarza słowa, które usłyszała, gdy kochanka burmistrza przebywała w jego domu.

Wystarczy przyjść, aby się o wszystkim osobiście przekonać i odetchnąć z ulgą na myśl, że to tylko fikcja, bo przecież mężczyźni nigdy nie zdradzają, kobiety nigdy się nie mszczą, a papugi nigdy niczego nie powtarzają. Dobrej zabawy!

Rezerwacja biletów w cenie 65 zł pod nr tel. 41 35 01 099

Sprzedaż biletów online na stronie    kupbilecik.pl

 

Koncert dla WOŚP w Kazimierzy Wielkiej

Kazimierza Wielka zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już po raz siedemnasty z rzędu. W Finałową niedzielę, 12 stycznia 2020 r. o godz. 13.30 zapraszamy do Sztabu WOŚP w Kazimierskim Ośrodku Kultury na „ Koncert z serduszkiem", w którym wystąpi prawie pół tysiąca wykonawców – od maluchów po seniorów.
W koncercie na żywo, organizowanym w ramach 28. Finału WOŚP, programy artystyczne zaprezentują przedszkolaki „Parkowe Skrzaty” i „Motylek”, uczniowie szkoły podstawowej w Kamieńczycach, Wielgusie, dzieci z kazimierskiej „jedynki” i „trójki, uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi „Szkoła Twórcza” w Cudzynowicach oraz podopieczni Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Na scenie wystąpią także artyści z Kazimierskiego Ośrodka Kultury: solistki z kółka muzycznego, młodzieżowa grupa teatralna „APROPO” oraz zespół „Kazimierscy Seniorzy” z Klubu Seniora. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć pokazy taneczne dzieci ze Szkoły Tańca „STEP” oraz tancerzy szlifujących swój talent w Studio Baletowym „Motyl”.
Między występami artystycznymi, każdy kto zechce wesprzeć tegoroczny finał, będzie mógł nabyć firmowe gadżety od Fundacji WOŚP oraz atrakcyjne przedmioty ofiarowane przez lokalnych darczyńców,
Pieniądze pozyskane ze sprzedaży fantów będą trafiać do puszki kwestarskiej wolontariuszki, zarejestrowanej pod numerem ID 110 i przekazane na cel 28. Finału WOŚP „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.
Organizatorem koncertu, który jest imprezą otwartą dla wszystkich, jest Sztab 28. Finału WOŚP w Kazimierskim Ośrodku Kultury w Kazimierzy Wielkiej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy, powiatu kazimierskiego i gości. WSTĘP BEZPŁATNY ! Wszyscy wykonawcy koncertu nie pobierają honorarium za występ.

 

Zapraszamy na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku Kazimierza Wielka zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.
Po raz siedemnasty z rzędu sercem orkiestrowego grania będzie Kazimierski Ośrodek Kultury, w którym utworzony został sztab 28. Finału WOŚP, a jego szefem jest dyrektor placówki Czesław Kowalski. W tegorocznej zbiórce pieniężnej datki do kolorowych puszek zbierać będzie 110 wolontariuszy. Jak co roku, w Kazimierzy Wielkiej zawiązała się orkiestrowa koalicja, którą tworzą dzieci ze szkół podstawowych w Cudzynowicach, Wielgusie, Kamieńczycach, z kazimierskiej „jedynki”, „trójki” oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie i Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej. Ponadto, w barwach kazimierskiego sztabu zagrają wolontariuszki i harcerki z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej ZHP „Żywioły” z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, uczniowie podstawówek Opatowca, Bejsc i Dobiesławic, Wolna Grupa Motocyklowa „Sfora” z Kazimierzy Wielkiej oraz Pałac „Lacon”. W ubiegłym roku, dzięki pracy kwestarzy i tych wszystkich mieszkańców gminy i powiatu o gorących sercach, którzy grali razem z nami i wsparli WOŚP, uzbieraliśmy rekordową kwotę 45307,00 złotych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, puszki kwestarskie przeliczane będą w sztabie finansowym, mieszczącym się w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, która jest współorganizatorem 28. Finału WOŚP. Także w „trójce” na kwestarzy i ich opiekunów czekać będą gorące napoje, słodkie bułeczki, ciastka, owoce oraz ciepłe posiłki: pieczone kiełbaski i wyborny bigos, tradycyjnie przyrządzony przez panie z przedszkola „Parkowe Skrzaty”. To zasługa fundatorów – przyjaciół i sympatyków Wielkiej Orkiestry, którzy od wielu lat hojnie wspierają każdy kazimierski Finał WOŚP. Sponsorami sztabu WOŚP w Kazimierzy Wielkiej są: Adam Bodzioch Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Publiczne Przedszkole Samorządowe „Parkowe Skrzaty” w Kazimierzy Wielkiej, kazimierskie firmy: Delikatesy Paleo – 3, firma „Mlek – Pol”, Piekarnia „U Ochenduszków”, Cukiernia „J.M.B. Biernaccy”, F.H.U. „Kwadrat” oraz Piekarnie Polskie „Dr Żurek” i Delikatesy „Sezam” w Odonowie.

Na zdjęciu z szefem sztabu Czesławem Kowalskim wolontariusze 28. Finału WOŚP - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Od lewej w górnym rzędzie: Ola Szastak, Ewa Wojas, Julia Szastak, Jędrzej Kania, Piotr Ogonowski oraz (w dolnym rzędzie) Roksana Szczygieł, Martyna Frączek i Jakub Bryła.

Harcerze wędrowali z betlejemskim światełkiem pokoju

Harcerze z 28. Buskiej Wielopoziomowej Drużyny Związku Harcerstwa Polskiego „Żywioły”, działającej w Kazimierskim Ośrodku Kultury pod egidą harcmistrza Ireneusza Górskiego, odwiedzili jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia kazimierskich włodarzy, niosąc im betlejemskie światełko pokoju z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

 

Niekonwencjonalna lekcja historii z bardem „Solidarności” w tle

Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego, zorganizowany po raz szesnasty przez Kazimierski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Międzyzakładową Organizacją Związkową NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej, jest sztandarową imprezą, odbywającą się w ramach kazimierskich obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.