Futbolowy początek wakacji z KOK

XXI Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn zorganizowany przez Kazimierski Ośrodek Kultury odbył się 3 lipca br. na boisku „Orlik” przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej.

Tegorocznej imprezie, której przyświecały umieszczone na banerach antynarkotykowe hasła:„Bliżej siebie – dalej od narkotyków!” oraz „Narkotyki? – to mnie nie kręci!”, patronował burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Adam Bodzioch oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem turnieju sportowego było promowanie piłki nożnej jako jednej z atrakcyjnych form aktywnego wypoczynku dzieci podczas wakacji, integracja rodzin oraz propagowanie zdrowego stylu życia i profilaktyka przeciwdziałania narkomanii i zażywania substancji psychoaktywnych.
Miłośników piłki nożnej - młodych zawodników i kibiców - powitał Czesław Kowalski dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Sierżant Monika Cichy z kazimierskiej Komendy Powiatowej Policji udzieliła dzieciom cennych wskazówek, jak bezpiecznie spędzić wakacje oraz wręczyła wszystkim uczestnikom turnieju opaski odblaskowe i przypomniała o obowiązku noszenia ich poza terenem zabudowanym po zmierzchu.
W wakacyjnym turnieju piłkarskim Dzikich Drużyn wzięło udział 54 zawodników w wieku 7-16 lat. Mecze, które były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych, sędziowali: Ireneusz Górski z Kazimierskiego Ośrodka Kultury oraz Krzysztof Sajdak - animator sportu na „Orliku” przy SSP nr 3.
Wśród publiczności dopingującej piłkarzy dominowali ich rówieśnicy, ale kibicowali im także rodzice, a nawet całe rodziny. A było na co popatrzeć, gdyż emocji – tak jak i w poprzednich turniejach – było co niemiara. Piękne, podbramkowe akcje, robinsonady bramkarzy, zacięte pojedynki o każdą piłkę i widowiskowe bramki – to wszystko stworzyło wspaniałą atmosferę tej sportowej i rodzinnej imprezy.
W kategorii najmłodszej – rocznik 2004 i młodsi – atrakcją dla kibiców były popisy trzech dziewcząt grających w mieszanej, dziewczęco-chłopięcej drużynie „Kosiarki”, z Lamine Coulibaly w roli kapitana. Maria Wojas, Nikola Zapart i Ania Cieśla radziły sobie na boisku świetnie i wespół z kolegami wywalczyły drugie miejsce. Wśród juniorów zwyciężyła drużyna „Czarne Konie” pod wodzą kapitana Marcina Kabata. Królem strzelców został Kacper Siudak, który zdobył 7 bramek. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „Real Madryt”, którą kierował Jakub Cieśla.
W grupie starszej – rocznik 2002 i młodsi – pierwsze miejsce na podium zajęły „FC Cudzynowice” ze świetnie strzelającym kapitanem Mateuszem Kuzińskim (3 gole) i „rodzynkiem” w chłopięcej drużynie – Nikolą Piwowarczyk. Drugie miejsce wywalczył team „FC Hybrydy” Patryka Kozińskiego.
W kategorii najstarszej – rocznik 1999 i młodsi – najlepsza okazała się drużyna „Koko Jumbo”, którą na boisku dyrygował Kamil Janczur. Tytuł króla strzelców otrzymało dwóch zawodników zwycięskiej drużyny, którzy w turnieju strzelili po jednej bramce: Arkadiusz Adamczyk i Artur Jamróz. Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej wywalczyła drużyna „The Blues” z Mateuszem Nowakiem na czele.
Uroczystość zakończenia turnieju miała bogatą oprawę. Dyrektor KOK Czesław Kowalski i dyrektor SSP nr 3 Robert Głogowiecki złożyli piłkarzom gratulacje a następnie wręczyli drużynom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe każdemu zawodnikowi i najefektywniejszym strzelcom turnieju, ufundowane przez burmistrza Adama Bodziocha i Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kazimierzy Wielkiej.