Turniej boule w KOK

Gra w boule – nazywana również petanką lub grą w kule, jest tradycyjną francuską grą towarzyską z elementami zręcznościowymi. Polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami i trafieniu bulą jak najbliżej drewnianej małej kulki.

W pierwszym turnieju gry w boule, zorganizowanym przez Kazimierski Ośrodek Kultury, udział wzięło w sumie 27 osób. We wtorek, 14 lipca br. rywalizowały dziewczęta i chłopcy w wieku od lat 4 do 13 roku życia. Dzieci grały systemem „każdy z każdym”. Niestety, tego dnia rozgrywki dzieci kilkakrotnie przerywał deszcz i młodzi zawodnicy dokończyli turniej w czwartek. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła dziewięcioletnia Amelia Kulig. Drugie miejsce zajęła Joasia Możdzeń a trzecią lokatę wywalczyli ex aequo: Ola Celej, Kuba Ściupider i Mateusz Kuziński.

W kategorii starszej rozgrywki odbyły się w środę, 15 lipca br. W konkursowe szranki stanęły osoby dorosłe w wieku od lat 24 do 66 roku życia. Wszyscy zawodnicy reprezentowali Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kazimierzy Wielkiej i rozgrywali turniej zespołowo. Wśród sześciu trzyosobowych drużyn najlepszy okazał się team w składzie: Agnieszka Pogoda, Robert Stępień i Marek Tomczyk

Zarówno dorośli, jak i dzieci za udział w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski.