Kazimierskie gimnazjum świętowało Dzień Nauczyciela w KOK

"Jakże nie płonąć w podzięce …"- pod takim hasłem 13 października br. Publiczne Gimnazjum Samorządowe  im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej  obchodziło tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Był to dzień wyjątkowy dla uczniów, zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy tego dnia zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej gimnazjum. Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor, przyjmując ślubowanie od przewodniczących klas pierwszych.
Uroczystość uświetniła akademia pt. „Jakże nie płonąć w podzięce…”, przygotowana pod kierunkiem pań: Doroty Wojas, Wioletty Wójcik, Urszuli Góra i Moniki Anielskiej. Program poprowadził widzów przez trudne dla naszej Ojczyzny lata wojny, ukazując losy  nauczycieli w okresie przedwojennym, w czasie wojny i współcześnie. Recytacjom uczniów towarzyszył pokaz slajdów i filmów powiązanych tematycznie z montażem słowno-muzycznym oraz nastrojowe piosenki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele ze wzruszeniem obejrzeli spektakl, który nagrodzili gromkimi brawami.