Gościliśmy mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.

We wtorkowe popołudnie, 24 listopada br. w Kazimierskim Ośrodku Kultury gościliśmy Władysława Kozakiewicza – legendarnego lekkoatletę, mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.

 

Złoty medalista, po oddaniu skoku 5,78 metra (nowy rekord świata), dwukrotnie wykonał charakterystyczny gest sprzeciwu w stronę gwiżdżących i niezadowolonych z porażki radzieckiego tyczkarza Konstantina Wołkowa, kibiców.

Spotkanie z wybitnym sportowcem odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów "Bądź w olimpijskiej formie". Głównym celem programu, realizowanego przez Fundację „Zatrzymać Czas”, jest zwiększenie aktywności fizycznej i społecznej wśród osób po sześćdziesiątym roku życia
Do naszego ośrodka przybyli nie tylko seniorzy zrzeszeni w Kazimierskim Klubie Seniora, ale również dzieci, młodzież i osoby dorosłe z innych miast, w tym ze Staszowa i Pińczowa, które z mediów dowiedziały się o wizycie sportowca w naszym mieście. Władysław Kozakiewicz prezentował ćwiczenia specjalnie opracowane dla osób starszych, jak również zachęcał młodszych słuchaczy do uprawiania sportu i codziennej gimnastyki. Ponadto, olimpijczyk opowiadał o swojej karierze sportowej, wyjątkowych dokonaniach i doświadczeniach w pracy z seniorami. Namawiał do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej poprzez systematyczne wykonywanie w domu prostych ćwiczeń, które są najlepszą receptą na sprawność, zdrowie i dobre samopoczucie w każdym wieku. Po półtoragodzinnym spotkaniu, które upłynęło w miłej i żartobliwej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty podpisane przez mistrza olimpijskiego oraz znaczki fundacji. Na zakończenie, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski podziękował mistrzowi za wizytę i złożył mu serdeczne życzenia z okazji urodzin, które olimpijczyk świętować będzie 8 grudnia, a piękny bukiet czerwonych róż wręczyła sportowcowi Agnieszka Styczeń.