Ferie w mieście nie muszą być nudne!

 

Dla dzieci, które w czasie ferii nie wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek lub do rodziny, zima w mieście może być również ciekawa i atrakcyjna. Wystarczy przyjść do Kazimierskiego Ośrodka Kultury i czas wolny od nauki zamiast w domu przed telewizorem lub komputerem, spędzić go w naszym ośrodku wśród rówieśników.

 

Przygotowany przez instruktorów bogaty program różnorodnych form spędzania wolnego czasu zapewnienia młodszym i starszym dzieciom wiele atrakcji, w którym każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego. Codziennie, od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 do godz. 14.00 dzieci aktywnie uczestniczą w bezpłatnych zajęciach świetlicowych, warsztatach wokalnych i plastycznych, grach i zabawach rekreacyjno-sportowych, w których nie ma miejsca na nudę.

 

Na warsztatach plastycznych dziewczynki i chłopcy w atmosferze dobrej zabawy poprzez sztukę rozwijają swoją inwencję twórczą i zdolności manualne. Poznają różnorodne techniki wykonywania prac plastycznych, które adekwatnie wykorzystują przy realizacji swoich wizji artystycznych. Mali plastycy z zaangażowaniem tworzą obrazy kredkami, farbami akwarelowymi, akrylowymi i plakatowymi oraz ciekawe collage.

 

Chętnych nie brakuje również na warsztatach muzycznych, podczas których młodzi muzycy szlifują swój talent wokalny i doskonalą swoje umiejętności gry na instrumentach, m.in. na instrumentach klawiszowych oraz na gitarze. W ramach zajęć świetlicowych dzieci m.in. ćwiczą swoją wyobraźnię i koncentrację grając z zaangażowaniem w ulubione planszówki edukacyjne i rozrywkowe. Dużą wzięciem cieszą się nowe urządzenia do gier zręcznościowych, których w ostatnim czasie przybyło w naszym ośrodku. Wśród najmłodszych furorę robią kręgle, cymbergaj, rzutki i mini – golf, natomiast młodzież chętnie gra w piłkarzyki-michałki, tenisa stołowego oraz profesjonalnego bilarda. Maluchom wiele radości sprawiają kreatywne zabawy z wykorzystaniem kolorowej chusty i tunelów animacyjnych oraz konkurencje sprawnościowe.

 

W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2016”, prowadzonej przez kazimierskich funkcjonariuszy na terenie naszego powiatu, dzieci spędzające ferie w Kazimierskim Ośrodku Kultury odwiedziła st. sierż. Monika Cichy i sierż. Lidia Stasik. Policjantki przypomniały dzieciom m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas zimowych zabaw w plenerze oraz o obowiązku noszeniu po zmroku elementów odblaskowych. W kolejnej części spotkania mali uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Kto o bezpieczeństwo dba, ten udane ferie ma”. W nagrodę, za piękne zilustrowanie tematu konkursu, dzieciaki otrzymały od policjantek odblaski, które - jak jednogłośnie zadeklarowały, będą nosić je zawsze, aby być lepiej widocznym na drodze.

 

Wspólne spędzanie ferii na różnego rodzaju zajęciach i zabawach oferowanych przez KOK sprzyja integracji środowiska i nawiązywaniu przez dzieci nowych znajomości czy przyjaźni.

 

Wszystkie formy spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież organizowane są pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kazimierzy Wielkiej i mają na celu promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia z dala od nałogów i środków psychoaktywnych w ramach kampanii pn. „Postaw na rodzinę”.